Top

Zámok Vranov nad Dyjí a hrad Bítov

Termín: Termín sa pripravuje!

Cena: 32,-€

Nástupné miesta:

Považská Bystrica, Orlové, Nimnica, Púchov, Dolné Kočkovce, Beluša, Ilava, Dubnica, Trenčín

Prihláška

Cena zahŕňa:

Doprava moderným klimatizovaným autobusom

Sprievodca CK

Cena nezahŕňa:

Vstupy (zámok a hrad)

Zámok Vranov nad Dyjí a hrad Bítov

Zámok Vranov nad Dyjí

Nad Vranovom sa týčiaci sa monumentálny barokový zámok bol pôvodne vybudovaný ako jeden z prvkov podyjskej obrannej sústavy pri južnej hranici zeme. Ide o jeden z najkrajších zámkov južnej Moravy, ktorý je zaujímavo zasadený do okolitej prírody nad riekou Dyje. Dnešná návštevnícka inštalácia tejto významnej národnej kultúrnej pamiatky ponúka prehliadku pôvodných barokových interiérov sály predkov, kaplnky a ďalej viac ako 20 miestností naznačujúcich kultúru vranovského bývania z konca 18. a z celého 19. storočia. Na spomínanom zámku na nakrúcala česká rozprávka Nesmrteľná teta s Jiřinou Bohdalovou v hlavnej úlohe.

Hrad Bítov

Hrad bol založený v 11. storočí ako prvý z reťazca hradov na južnej hranici přemyslovského štátu. Prvá písomná zmienka o hrade Bítov pochádza z rok 1061. Ide pôvodne o gotický hrad, neskôr prestavaný v neogotickom štýle.

Hrad leží v kaňone tzv. Moravského Švajčiarska pri Vranovskej priehrade. Pre svoju romantickú atmosféru patrí k najnavštevovanejších v tejto oblasti. Môžete sa tešiť na zaujímavé palácové interiéry, zbrojnicu, hladomorňu, mučiareň, hradnú kaplnku či na hradnú panskú kuchyňu.

Navštíviť tieto pamiatkové objekty v čase začínajúcej jesene patrí v lokalite Podyjí k najväčším zážitkom.

 

Prihláška

Partneri