Top

Národné divadlo, BÁL (na motívy poviedok B.S.Timravy)

Termín: 16. február 2019

Cena: 29 €

Nástupné miesta:

P.Bystrica, parkovisko Manín: 13:30 hod.

Púchov, parkovisko Rožák: 14:00 hod.

Beluša, zastávka pri kostole: 14:10 hod.

Ilava, Stred: 14:20 hod.

Dubnica nad Váhom, SPŠ: 14:30 hod.

Prihláška

Cena zahŕňa:

Doprava do Bratislavy

Sprievodca CK

Vstupné na predstavenie

Cena nezahŕňa:

Najinteligentnejšia žena je priťahovaná k tomu najväčšiemu gaunerovi. Vie, že je to sebazničujúca vášeň, ale… Šťastne vydatú ženu prepadne zhnusenie zo života. Vie, že na to nemá objektívny dôvod, ale… Po rokoch sa všetky rany manželstva z kompromisu zahojili, ale… Priamo pred našimi očami sa v reálnom čase zábavy odohrávajú príbehy všetkých tých „ale“, ktoré dramatizujú naše životy.
Timrava je fenomén. Tam, kde iní spisovatelia jej doby nedokázali opustiť medze úsmevných fejtónov, ona ponúka hlboký pohľad do komplikovaného vnútra človeka. Zároveň však málokto dokázal opísať ľudské osudy s takým nadhľadom, humorom a s takou sebairóniou ako ona. V jej pestrom svete sa mieša groteskná škaredosť s prostou malebnosťou; najhlbšie zúfalstvo sa odohráva na pozadí pokojnej idyly; živočíšnosť sa náhle zmocňuje tých najduchovnejších a tí najzverskejší sú neočakávane prežiarení lúčom ľudskosti. Timrava je nielen skvelá pozorovateľka drsného ľudského údelu a nemilosrdná portrétistka pokrivených ľudských charakterov, ale je aj neúnavným hľadačom nesentimentálneho dobra v človeku.

Hrajú: Alexander Bárta, Táňa Pauhofová, Zuzana Fialová, Zdena Studenková, Kamila Magálová, Ján Koleník, Ľuboš Kostelný, Jozef Vajda, Diana Mórová, František Kovár a ďalší

Prihláška

Partneri