Top

1-dňový zájazd: KARPATSKÉ POTULKY

Termín: Máj, jún (upresníme!)

Cena: 25 €

Nástupné miesta:

Považská Bystrica, Udiča, Nimnica, Púchov, Beluša, Ilava, Dubnica, Trenčín

Prihláška

Cena zahŕňa:

Doprava pohodlným klimatizovaným autobusom

Sprievodca CK

Cena nezahŕňa:

Vstup do jaskyne

KARPATSKÉ POTULKY (výstup na rozhľadňu, jaskyňa a mohyla)

Predpoveď počasia na nedeľu pre malokarpatskú oblasť je priaznivejšia ako v sobotu,

preto sme zaradili do ponuky aj prírodné lokality.

VRCH A ROZHĽADŇA VEĽKÁ HOMOĽA (709 m)

Veľká Homoľa je azda najznámejšia a najnavštevovanejšia rozhľadňa v Malých Karpatoch a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Dĺžka trasy necelých pár kilometrov by mohlo povedať, že sa jedná o jednoduchú prechádzku, ale vzhľadom na prevýšenie to až také jednoduché nie je. Pravdou je, že na Homoľu sa ide smerom hore, ale nie je to nič strašidelné. Za približne hodinku sa to dá bez problémov zvládnuť.

Cesta tam:  Vzdialenosť 2,8 km – prevýšenie 266 m – čas 1,10 hod

JASKYŇA DRINY

Podzemná perla Malých Karpát, i takto sa zvykne nazývať jediná sprístupnená krasová jaskyňa na západnom Slovensku, jaskyňa Driny. Tajomná sústava zväčša užších puklinových chodieb s čarokrásnou kvapľovou výzdobou sa nachádza v lesoch neďaleko Smoleníc a predstavuje jednu z najvyhľadávanejších turistických atrakcií pohoria Malé Karpaty. Jaskyňa Driny je okrem typických krasových útvarov, akými sú stalagmity a stalaktity, charakteristická najmä zaujímavými sintrovými záclonami so zúbkovým lemovaním. Útvary tohto druhu sa v podobnej kvalite nevyskytujú v nijakej inej jaskyni na Slovensku. Okrem toho tu nájdeme aj sintrové vodopády a jazierka napĺňané presakujúcou atmosférickou vodou.

MOHYLA MILANA RASTISLAVA ŠTEFÁNIKA

Vrch Bradlo nad mestečkom Brezová je miestom dôstojného odpočinku veľkého syna slovenského národa generála Milana Rastislava Štefánika.

Nad mestom Brezová pod Bradlom na západnom Slovensku sa vypína vrch Bradlo s Mohylou M. R. Štefánika na vrchole. Telesné pozostatky generála Milana Rastislava Štefánika (1880-1919) tu uložili 11. mája 1919.

Veľkolepú mohylu z bieleho spišského travertínu postavili v roku 1928 podľa projektu Dušana Jurkoviča. Slávnostne ho odhalili dňa 23. septembra. Pri mohyle sa každý rok v máji konajú masové celonárodné stretnutia oslavujúce život a dielo generála Štefánika.

Mohyla na Bradle sa skladá z dvoch terás, nad ktorými sa vypína vlastná náhrobná stavba. Obidve terasy sa dvíhajú šikmými stenami, vybudovanými z hrubých kvádrov. Z druhej terasy vyrastá na temene kopca vlastná kamenná mohyla. Z každého rohu mohyly sa pnú do výšky 12 m mohutné kamenné obelisky.

Prihláška

Partneri