Top

Zámky severnej Moravy Jánsky Vrch a Hradec nad Moravicí

Termín: 28. október 2017 (sobota)

Cena: 26 €

Nástupné miesta:

P.Bystrica, parkovisko Manín: 5:30 hod.

Beluša, zastávka pri kostole: 5:50 hod.

Púchov, parkovisko Rožák: 6:00 hod.

Prihláška

Cena zahŕňa:

Doprava klimatizovaným autobusom

Služby sprievodcu CK

Cena nezahŕňa:

Vstupy do pamätihodností (dobrovoľné) – pripravujeme.

Na tomto zájazde  sa budete môcť presvedčiť, že v Čechách nájdete množstvo neznámych miest a zaujímavostí, o ktorých ste nikdy nepočuli, no oplatí sa ich vidieť. Severná Moravy vo svojom cípe na pohraničí s Poľskom skrýva zámok, ktorý dostal pomenovanie Jánsky Vrch.

Zámok nad mestem Javorník patrí k najzachovalejším objektom tohto druhu v moravskom Sliezsku. Pri prehliadke oceníte interiérové zariadenie s bohatým mobiliárom i umelecké zbierky od renesancie po biedermeier.

Obednú prestávku si vychutnáme v historickom meste Opava. Potom sa už presunieme do miesta zvanom Hradec nad Moravicí. Ide o obľúbené turistické miesto Opavska.

Prehliadková trasa prepychovo zariadených salónov pripomína  pobyty Ludwiga van Beethovena a Ferenca Liszta.

Štátny zámok Hradec nad Moravicí sa v roku 2002 stal národnou kulturnou pamiatkou.

Biely zámok ponúka návštevníkom dva prehliadkové okruhy, samostatnú historickú expozíciu a obrazovú galériu. Hlavná prehliadka vedie i opraveným severným krídlom Bieleho zámku so zrekonštruovanými salónmi kniežacieho bytu.

Súčasťou areálu je tiež novogotický Červený zámok a Biela veža. Celý areál je zakomponovaný do prírodne-krajinárskeho parku, ktorý je svojou rozlohou najväčší v Moravskosliezskom kraji. Na rozdiel od ostatných nie je uzavretým celkom, ale otvára sa volne do krajiny. Zámockým parkom a nádhernými okolnými bukovými lesmi pralesného charakteru vedie výletáí trasa, tzv. Lovecká stezka Lichnovských.

Na zámku bývalo množstvo slavných osobností, ako napr. hudební skladatelia L. van Beethoven, F. Liszt a geniálny huslista N. Paganini.

 

Prihláška

Partneri